Вхід
  Реєстрація

Матюкатися чи боротися?

Викидаючи увесь свій накопичений негатив, злість, образу людина застосовує лайку. Кожний народ споконвіку використовує відповідні вирази, але жодна нація в світі не застосовує для цього настільки огидних слів і зворотів, як російська. Філологи доводять, що цими «перлами»  «вєлікій і магучій» «збагатився» запозичивши вирази угро-фінських народів Півночі та під час панування монголо-татарської орди. 

Під владою і впливом Росії український народ жив не одне сторіччя, але не поспішав переймати і запозичувати матірної лайки «старшого брата» у побут, у повсякденне життя, залишаючи матюки, як візитну картку москаля.
Варто почитати мемуари і спогади політичних і літературних діячів, класиків і там натрапиш на рядки, де згадується, що москалі з часів Петра і під час окупації Галичини у Першу світову окрім усього решти відзначалися брудною лайкою, яка шокувала місцеве населення, але ці вирази ніхто не прагнув засвоювати і використовувати в повсякденному житті. Це вважалося неприпустимим, огидним, хоча народ тоді, по нинішніх мірках, був малоосвічений, неписьменний. 
Під час радянської доби також лунала брудна москальська лайка з вуст п’яниць, комуноначальників і збольшевичених покидьків. Але українська мова в побуті зберігала чистоту.

Ви, напевно, здогадалися до чого я це веду. Так, саме щодо сучасних гасел, які так щедро вкрили наші паркани, будинки, бруківку і навіть одяг. Такої пропаганди москальської матірної лайки Україна ще не знала. Нині стало, як щось нормальне і з нашаруванням патріотичності проревти на цілу вулицю «Путін ..ло!» 
На хідниках різнокольоровими фарбами розтиражований цей вираз і маленькі діти, починаючи розрізняти літери можуть навчатися такої «граматики», запитуючи у мами, що це означає. 

Раніше шмаркаті школярі, які відкривали для себе таємниці статі  писали на парканах, певні літери але так, аби ніхто не помітив їх під час цього писання, бо від батьків дісталося би щедро поза вуха. А бродячі собаки піднімали лапу на ці написи. 

Нині молода гарна дівчина, відома українська письменниця, співачка, журналістка і телеведуча Ірена Карпа надягнула на себе сукню з подібним написом і вийшла на люди. Залишається аби й до неї, як до слупа з нецензурним написом підбіг вуличний пес і підняв лапу, демонструючи зневагу москальській матірній лайці. 

Дехто мені заперечить, мовляв, це патріотичний вислів і наша оцінка загарбницької політики Путіна. Нехай би, підігріті алкоголем і пивом футбольні фанати скандували на стадіонах  ці два слова, демонструючи зневагу до президента Росії. Ми дали таким чином свою оцінку і знаємо нині хто він такий і як називається. Але годі, дайтеся на стримання. Це ж не значить, що відтепер слід ходити з цим написом на грудях, на сукнях чи, може, начепити стрічку із цим гаслом на чоло, щоб всі бачили, хто йде по місту назустріч. 

Нещодавно в Карпатах бачив таку картину. Туристична група зі Сходу в складі підлітків на чолі з викладачем заходить до гірського містечка і викладач, аби показати, що він патріотично свідомий, крокуючи попереду, гучно почав викрикати це гасло. Зрозуміти його можна. Він, не вивчивши української мови за стільки років життя в незалежній Україні, опинився в горах і боїться, йому всюди ввижаються злі і безжальні «Баньдєри», от і вирішив продемонструвати, що він свій. 

А позаду – його учні, яким він мав би нести приклад вічного, доброго, мудрого і прекрасного! Не знаю, як на мене,  - бридка картина!

На мою думку, справжній патріотизм проявляється не в тиражуванні гидких москальських матюків, а в поширюванні суто Українських гасел, а їх за роки визвольних змагань справжні українські патріоти створили доволі: «Здобудеш  Українську Державу або загинеш у боротьбі за нею!» Степана  Ленкавського, «Слава Нації! Смерть ворогам!», чудові запозичення: «Україна понад усе!!!» «Перемога або смерть!» І вже сучасне – «Україна переможе!» «НЕ віддамо Схід москалю!» 

Під час визвольних змагань 40-50 років патріоти ОУН-УПА і Першої української дивізії «Галичина» чомусь не надумали матюкати кривавого Сталіна, не оскверняли своїх вуст москальською лайкою, хоч крові було пролито ріки!  Вони діяли, а не тиражували матюки. 

На що налаштовуємо ми себе вигукуючи і тиражуючи гасло напівп’яних футбольних фанатів? На констатацію  дрімучого москальського хамства чи на патріотичний ЧИН?  

То скільки ще буде тривати цей розгул безкультур’я, ця пропаганда чужих бридких матюків? Антін МНІХ.

Фото І.Карпи використано з сайту Galka.if.ua


20-08-2014, 09:44
Автор: vikyli4ka
Рейтинг:
  
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.