Вхід
  Реєстрація

«Не сказані слова» без порад і відповідей

«Не сказані слова» без порад і відповідейЧи можна в наперстку вмістити слона? Навряд чи це комусь під силу. Так само не вдалося в десятихвилинному короткометражному фільмі не те щоби висвітлити, а й зазначити проблеми молодої сім’ї, виховання дітей, проблему поколінь, як на це сподівалися постановники фільму «Несказані слова», який в понеділок презентували активісти громадської організації «Сім’я майбутнього» та працівники обласного департаменту освіти, молоді і спорту ОДА. Окрім того автори вирішили зачепити мовний конфлікт в молодій подружній родині. Проблеми ці існують, вони болючі і вимагають для себе особливої уваги, не побіжного оприлюднення і тим більш не десяти хвилин на все разом, щоб їх лише досить нефахово зазначити.  

Кожна – це окрема тема, яка вимагає консультацій і порад спеціаліста. З цими проблемами і так пересічні громадяни щодня мають справу і часто шукають і не знаходять  шляхів вирішення. Мало користі знову просто нагадати. Слід вказати шляхи їх подолання. Оце буде цінним для людини, яка опинилася у скруті. 

Так, існує проблема матеріального розмежування суспільства, яка стала все більш відчутна і вийшла нині вже на рівень школи, коли одні діти вбрані за останнім ґвалтом моди, мають круті телефони, планшети, а інші змушені ходити в секонд-хенді і відчувають себе через це ущербними і закомплексованими під знущання і зневагу черствих і заможних однолітків.   

Існує проблема гармонії стосунків молодої сім’ї, адже здебільшого на цей відповідальний крок хлопців і дівчат штовхають гормони, а не зважений вибір партнера. Не лише секс об’єднує у шлюбі, а й спільність інтересів. Коли після ліжкових баталій нема про що говорити з партнером, стає наочним відсутність спільного. Коли невихованість і егоїзм кожного стають очевидними, тоді починається життєва драма. 

А проблема не сприйняття чужого сина чи доньки батьками стара, як самий світ. А тим більше проблема двомовності, яку чомусь вирішили зачепити автори фільму. 

Найбільшу відразу викликає сцена, коли теща з’ясовує стосунки зі своїм російськомовним зятем, який до того ж добряче напідпитку. По-перше, хто буде щось доводити і в чомусь переконувати п’яну людину? А теща у фільмі прагне достукатися до захмелілої свідомості зятя, що він не підходить для їхньої доньки, не має нічого спільного з ментальністю родини і аргумент зятя, що скоро народиться дитина не додає позитиву. Навпаки, теща хоче виховувати онуку в національних,  притаманних  традиціях. То де тут автори фільму побачили прагнення толерантного вирішення двомовної проблеми в молодій сім’ї? 
Завершальні кадри. Молода героїня бачить на планшеті фото свого російськомовного чоловіка в Інтернеті. Це, по задуму авторів,  мало би символізувати, що він загинув на Майдані. Без спеціального розтлумачення не всі зуміли дійти до таких хитросплетінь думок.

-  У фільмі головний герой загинув на Майдані, але ми не хотіли акцентувати на цьому увагу, а хотіли показати, що людина, яка розмовляє російською мовою також може підтримувати українські цінності, - пояснює режисер фільму Павло Валько після перегляду.

Отже, прагнення створити щось, це, звичайно, гарно. Проте поспіх і непродуманість не завжди провадять до успіху. Не завжди стислість викладу – сестра таланту. Посилання, що це перша спроба молодих авторів не виправдовує. Слід завжди прагнути подолати високу планку, прискіпливо ставитися до задуманого і здійсненого. Лише тоді можна сподіватися на успіх. Халтуру гнати не варто.   

А щодо проблем, які зачепили автори фільму, невдовзі надамо слово фахівцям, бо насправді, проблеми ці болючі, вимагають висвітлення  і допомоги у вирішенні життєвих колізій. 
 
 


Антін МНІХ.19-08-2014, 12:59
Автор: vikyli4ka
Рейтинг:
  
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Коментарі 5