Вхід
  Реєстрація

Школа псоріазу

Школа  псоріазуПсоріаз -  захворювання, яке  заслуговує на особливу увагу, адже з кожним роком кількість недужих збільшується. Псоріаз не лише вражає шкіру. Страждають усі органи: суглоби, шлунково-кишковий тракт, зростає кількість серцево-судинних захворювань. На сьогодні розглядається зв'язок із онкопатологією і врешті-решт ця недуга призводить до інвалідизації та летальних випадків.   

25 червня в конференц залі обласного клінічного  дерматовенерологічного диспансеру відбулася «Школа протидії псоріазу».  Ця  хвороба  невиліковна з нею людям доводиться жити ціле життя і тому потрібно знати і навчитися, як поводитися, лікуватися, харчуватися, аби якнайдовше відтягнути прояви загострення.  З хворими, що прийшли послухати спеціалістів  і представниками ЗМІ спілкувалися  Іванна Цідило, головний лікар обласного клінічного дерматовенерологічного диспансеру та Оксана Суканець,  завідувач відділенням стаціонару  який безпосередньо займається лікуванням псоріазу цього медичного закладу. 

Псоріаз видно неозброєним оком. В той же час ті, хто потерпає не завжди звертаються до фахівців, а тим більше у ранній стадії, коли лікування дає найкращий ефект.
 
Школа  псоріазу 

Псоріаз – одна з найдавніших хвороб людства, описана з прадавніх часів. Раніше називалася «розою диявола». Вона не виліковна, але з нею можна жити, кажуть фахівці. У світі до 10 відсотків населення земної кулі потерпають на цю недугу. У європейських країнах, таких як Бельгія, Іспанія, Фінляндія, Швеція потерпають 2-3% населення цих країн. У Нідерландах – до 5 %, у Словаччині – 6,5%. В Україні статистика подає дані лише 3% населення, тобто 1,2 мільйони громадян, проте це лише частка від загальної кількості хворих. Адже не всі звертаються за допомогою до лікарів. На сьогодні в області зареєстровано і знаходяться на диспансерному обліку понад 4000 осіб. Псоріатична хвороба веде до інвалідизації людини, навіть у молодому віці. Особливу увагу привертає захворюваність дітей. Декілька років тому такого не було. Нині звертаються до лікарів із 5-8 місячними малюками в яких діагностують псоріаз. 

Загальновідома істина: чим швидше діагностовано хвороба, тим легше її лікувати, тим кращий ефект досягається. Головним завданням лікарів – навчити пацієнта жити з цією хворобою, адже вона невиліковна і  вміти дотримуватися термінів ремісії, тобто відсутності висипань на шкірі, якомога триваліший час, вміти доглядати за своєю шкірою та організмом і якомога пізніше втрачати працездатність.

- На сьогодні в області існує унікальний метод лікування псоріазу, яким не можуть похвалитися інші області України, це фототерапія, - каже Оксана Суканець. -  Фотокабіна, фотогребінець дає можливість опромінення місцевих уражених ділянок. Цей метод унікальний тим, що в країнах Євросоюзу і в нашій області використовується як монотерапія. Тобто лише цим методом можна добитися ремісії хвороби і підтримувати пацієнта в такому стані тривалий час. Це безпечний метод, ефективний і дає надійний результат. 

- Фототерапію нині називають «Золотим стандартом» лікування псоріазу,  - наголошує  Іванна Цідило. -  Це не кварцові лампи, а спеціальні, які мають спектр довжини світлової хвилі 311 нанометрів. Саме такі лампи  благотворно впливають на уражену зону шкіри , сприяють її нормальному процесу оновлення.  Інші лампи можуть впливати як на процес старіння шкіри, так і на її онконастороженість. Тому кварц чи солярій не є лікувальний засіб при цій хворобі. Фототерапія дає довготривалий ефект, звичайно не за 2-3 сеанси. Вже на 6-7 процедурі клітини шкіри відчувають дію фототерапії і починає процес їхньої нормалізації. Тому при розповсюдженому псоріазі часом потрібним буває 25-30 сеансів.  Все дуже індивідуально. Після зникнення висипання призначається курс підтримуючої терапії.

Спеціалісти дерматовенерологічного диспансеру чітко відслідковують ресурс дії ламп, адже протермінування ресурсу загрожує  здоров’ю людини. 
-  Загалом нині говорити про безкоштовну медицину в нашій країні не доводиться, із сумом констатує Іванна Цідило. - На сьогодні вартість лікування одного дня в стаціонарі шкірвендиспансера  коштує 6 гривень. Це те, що виділяє держава. Апарат фототерапії має 20 ламп, і вартість кожної з них 300 євро. Тому вартість однієї процедури зараз становить 30 гривень, якщо хворий перебуває на лікуванні в стаціонарі і 40 гривень при амбулаторному відвідуванні. 
Звичайно, існує також дороговартісний метод лікування препаратами, які також дають гарний ефект. Проте флакон такого препарату нині коштує до 14 тисяч гривень, а на курс необхідно 5-6 флаконів. 

Лікарі констатують: часто люди звертаються до ворожок, до нетрадиційних методів лікування, сподіваючись досягти позитивного результату. Наслідком таких дій стає запущена форма, яка вимагатиме значних зусиль медиків і фінансових втрат. Ускладнення псоріазу занадто важкі.  Еритродермія вкриває значну частину шкіри, яка стає  червоною, лущиться, а  найгрізніше - захворювання може трансформуватися у злоякісне. Останнім часом саме такі ускладнення спостерігаються.  

Псоріаз починається з ураження шкіри. Це червоні плями вкриті лусочками. Іноді трапляється, що хвороба починається із ураженням суглобів. Але основний симптом – висипання, яке не обов’язково повинно свербіти. Ця недуга не є заразна і не передається через контакт із хворим. Існує декілька теорій її виникнення  і основна – генетична, тобто внаслідок спадкової схильності. На другому місці – порушення імунної системи і стрес, психоемоційне перенавантаження. Протягом багатьох років було багато інших теорій, і вірусна, і бактеріальна. Але найосновнішими залишаються перші дві. Жити з цією хворобою можна. У кожного псоріаз свій, особливий. Одним допомагають ванни із морською сіллю, іншим – курси фототерапії. Головним залишається вчасне звернення до спеціаліста дермовенеролога.  Тому медики запрошують всіх, хто має ті чи інші сумніви звертатися до спеціалістів. 
 
 


Анатолій ТЕЛИЧКО.

26-06-2014, 14:13
Автор: vikyli4ka
Рейтинг:
  
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.