Вхід
  Реєстрація
» » Область потребує новітньої діагностики крові

Область потребує новітньої діагностики крові

Область потребує новітньої діагностики кровіКров для поранених в зоні АТО – це найперше, що потрібно для тих, хто постраждав під час виконання громадянського обов’язку на Сході країни. Так вважає кожний, хто небайдужий до біди, в якій опинилася наша держава. Саме тому працівники правоохоронних органів Прикарпаття вирішили стати донорами і здати кров для побратимів на Сході. 

В той же час, наскільки наповнені запаси донорської крові в нашій області, запитуємо головного лікаря обласної станції переливання крові Ігоря Дожджанюка?  

-  Нині наявні всі необхідні запаси компонентів і препаратів крові. Тобто дефіциту якоїсь окремої групи крові чи компоненту нема. В той же час приклад правоохоронців є дуже позитивний  і підтверджує, що донорство то є благородна, шляхетна справа. По-друге, компоненти крові мають свій термін зберігання і використання. Який би не був великий запас компонентів та препаратів крові його потрібно постійно поповнювати і оновлювати. Для цього і працює служба крові. Тож дякуємо правоохоронцям за таку гарну акцію. 

В той же час серед людей існує така хибна думка, що кров, яка здана в Івано-Франківській станції переливання крові  буде поставлятися в ті області, де зараз відбуваються бойові дії. Справа в тому, що в кожній області діють відповідні структури, які мають забезпечувати і забезпечують всіма компонентами крові відповідні шпиталі. 

Наші компоненти крові будуть використані в наших шпиталях області, пологових будинках чи пренатальному центрі а також там, де виникне гостра необхідність. Поповнення запасів крові виконується всіма верствами людей. І за цей випадок, що правоохоронці вирішили здійснити таку благородну акцію,  їм величезна дяка. Це не значить, що знада кров буде передана до Східних областей пораненим. Для цього потрібні були б спеціальні умови транспортування, температурний режим, та й на місцях спеціальні державні служби крові забезпечують поранених всіма необхідними компонентами крові. А в нашій області щодня відбувається велика кількість ДТП, постраждалі в яких часто потребують крові. Тож кров правоохоронців піде для спільної благородної справи рятування життя усім  потерпілим. 

-  Яка разова доза здачі крові?

-  Середня доза кроводачі 450 мілілітрів, не рахуючи 30-40 мілілітрів для обстеження. Кров можна здавати раз на два місяці і не більше п’яти раз на рік. А плазму - два рази на місяць, тобто раз на два тижні, але не більше 12 літрів на рік. 

-  Наскільки нині діє програма крові в області?

-  «Програма розвитку донорства Прикарпаття» була прийнята нашою обласною радою на 2011-1014 роки. І деякі пункти були виконані, не вся Програма.  Проте центральної, державної Програми розвитку донорства служби крові ще так і нема. Над цим працює Міністерство охорони здоров’я. 

-  Чи планується отримання новітніх засобів щодо обробки та захисту у виявленні небезпечних хвороб для обласного Центру переливання крові?

-  В нашій області користуємося вже третій рік апаратурою по сепарації крові. Шість років використовуємо апаратуру плазмоферезу завдяки якій донор може здавати не кров, а плазму в межах 600-800 мілілітрів. Тобто раніше для отримання такої кількості плазми потрібно було кров від чотирьох донорів. Нині це безпечно здає один донор. 

Вже майже півтора року  користуємося апаратом вірус-інактиватором, який знезаражує компоненти крові тромбоцити і плазму від вірусів, по суті вбиває їх, в тому числі вірус імунодефіциту людини, що створює безпечні умови при переливанні крові хворим.

Ми зараз працюємо над тим, щоб отримати в СНІД-лабораторію новітню апаратуру для ПЛР-діагностики гепатитів, сифілісу і СНІДу.  ПЛР – це полімеразна ланцюгова реакція, метод, який дозволяє знаходити ДНК вірусів відразу, а не чекати, коли організм виробить антитіла. 
Ми знаємо, що людина може бути носієм зарази і не знати про це. Від зараження може ще не пройти 2-3 місяці, коли виробляться антитіла в організмі. Для виявлення інфекцій нині існує карантинізація плазми протягом 180 днів, інші методи. 

У нас діє спеціальний реєстр осіб відведених від донорства. Тобто не лише безпосереднє обстеження  здійснюється перед здачею крові, аби захистити від переливання інфікованої крові.

Подібний метод ПЛР-діагностики, а це ціла лабораторія, нині використовується лише в місті Білій Церкві, Київської обласній станції переливання крові. Ми хочемо стати другими в Україні по застосуванні такого новітнього методу діагностики.
 
 

Анатолій ТЕЛИЧКО.     

8-07-2014, 13:59
Автор: vikyli4ka
Рейтинг:
  
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.