Вхід
  Реєстрація
» » Надвірнянському реабілітаційному центру бути!

Надвірнянському реабілітаційному центру бути!

Надвірнянському реабілітаційному центру бути!Головним питанням обговорення на засіданні колегії Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА стали підсумки діяльності галузі за перше півріччя. Засідання відбувалося у конференц-залі Івано-Франківської обласної психоневрологічної лікарні №3. І тут в першу чергу було обговорено проблему недофінансування з боку державних структур, яка  суттєво позначається на діяльності галузі. 

Рік розпочався складно у фінансовому плані, а завершуватися обіцяє не менш важко. Суттєве здорожчення лікарських засобів призвело до катастрофічного недофінансування. Затримка проплат через держказначейство не сприяє нормальній роботі галузі. Медичні установи не можуть існувати навіть без елементарних дезсередників, а постачальники  вимагають попередньої оплати, хоча угоди були укладені. 

Пролунало прохання до керівників медичних закладів області проаналізувати ситуацію: 

-  Бачите, що в країні твориться – армія не фінансується, тривають військові дії, тому в першу чергу кошти будуть спрямовуватися туди. Отже покладати надії, на те, що наприкінці року щось буде додатково профінансовано, марно. Передивіться свій бюджет, аби використати всі можливості і уникнути великої кредиторської заборгованості, - наголошено під час колегії. 

Прозвучала вимога до керівників медичних установ області створити комісії, до яких включити всіх керівників відділень, аби під час планування бюджету, при формуванні медико-технічних вимог предметів закупівлі, рішення не приймалося одноособово керівником, заступником чи керівником відділення, а лише створеною комісією, щоб не було мотивів когось звинувачувати у непорядних діях. 

Головних лікарів районних лікарень було попереджено, аби серйозно взялися проаналізувати питання стосовно економії споживання газу в зимовий період на 30% і ретельній підготовці до зими. Адже на нараді антикризового енергетичного Штабу в ОДА саме про це йшлася мова. Слід продумати які приміщення можна відключити в разі проблеми з газопостачанням. «На нас, можливо, чекає катастрофічне завершення року» - пролунала невтішна сентенція.

Під час роботи Колегії було висловлено ряд критичних зауважень щодо роботи ряду районних лікарень. Проте найбільше невдоволення комплексом робіт викликали Верховинський і Долинський райони. Наслідком стало протокольне доручення розглянути доцільність перебування на посаді головного лікаря Долинського району. 

«Через окупацію Республіки Крим Україна втратила 120 літніх таборів і 23 дитячих санаторії. В той же час реабілітаційна база нашої області не використовується належним чином,» - було зазначено під час колегії. Зауваження було висловлено щодо неефективного використання ліжок паліативного відділення Надвірнянського будинку дитини. Прийнято рішення колегії створити робочу групу щодо винесення пропозиції на обласну держадміністрацію по створенню на базі Надвірнянського дитячого будинку багатопрофільного реабілітаційного Центру, аби при формуванні бюджету на 2015 року говорити з владою про вкрай необхідний заклад в рамках цілої України. «Мова має йти про фінансування десятків мільйонів гривень, аби Центр став дійсно реальним закладом багатопрофільної реабілітації дітей. Це тим більш необхідно здійснити через втрату закладів реабілітації в Криму,» - наголосив директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Роман Мельник.

У засіданні колегії брали участь директор Департаменту охорони здоров’я  ОДА Роман Мельник, його заступники Зоя Ціхонь та Олег Овчар, а також заступник голови ОДА Сергій Адамович.  На колегію були запрошені головні лікарі центральних районних лікарень, номерних лікарень, головні лікарі обласних лікувальних закладів, головні штатні спеціалісти Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації та депутати-медики обласної ради.
 
 


Анатолій ЧЕРНЕЦЬ.
 
    


30-07-2014, 17:08
Автор: vikyli4ka
Рейтинг:
  
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.