Вхід
  Реєстрація

Гіпертонія. Пілотний Проект діє.

Гіпертонія. Пілотний Проект діє.-  Гіпертонічного кризу в країнах Євросоюзу практично нині не спостерігається. Там не викликають швидку невідкладну допомогу з приводу такого небезпечного стану, адже люди не доводять себе до такого, - каже головний спеціаліст МОЗ України з терапії, професор Василь Захарович  Нетяженко, який завітав на Прикарпаття у зв’язку з розглядом питань реалізації пілотного Проекту щодо державного регулювання цін на лікарські препарати  для хворих на артеріальну гіпертензію, який вже третій рік діє в Україні.

-  Ефект від пілотного проекту досягається протягом 3-5 років, проте в нашій області вже на другий рік його дії не спостерігається росту інфарктів міокарду і інсультів, спричинених гіпертонічною хворобою, - каже Зоя Ціхонь, заступник директора департаменту охорони здоров'я ОДА. – Найбільше тішить те, що зменшилася на 16% кількість викликів швидкої допомоги з гіпертонічного кризу, а це свідчить, що люди усвідомили необхідність щоденного прийому ліків від гіпертонії. Це також наслідок роз’яснювальної роботи медпрацівників і представників ЗМІ щодо переваг державної Програми з компенсації витрат на препарати з артеріальної гіпертензії. 

-  Державний пілотний проект дав гарні результати практично по всіх областях,  - підтверджує Василь Нетяженко. – Кількість хворих на інсульт зменшилося на 7 тисяч, тобто ми уберегли людей від такої небезпечної, згубної хвороби.  Люди стали більше звертатися до лікаря з приводу підвищеного тиску, їх менше стало обходити вартість препаратів, адже державна Програма компенсує витрати. Лише в минулому році на 44% громадян стало більше постійно приймати ліки. Хочу ще раз наголосити: такого поняття як гіпертонічний криз в Європі взагалі не існує. А в нашій країні це явище сприймається трохи не як нежить. Наші громадяни ще не до кінця усвідомлюють, що гіпертонічний криз не минає безслідно. Обов’язково відбуваються ті чи інші згубні зміни. Переважно на 2-3 день після кризу ще спостерігається головний біль, а це прояви наслідків і змін цього небезпечного   явища. 

По Україні на підтримку цієї Програми виділили 140 мільйонів гривень, а на Івано-Франківську область – біля 5 мільйонів і кошти, що передбачалися на перше півріччя,  вже використані. 

Отже, наше завдання, продовжувати роз’яснювальну компанію серед населення щодо необхідності своєчасного  звертання до спеціалістів –лікарів, виписувати рецепти на отримання препаратів і подальшої  компенсації їхньої вартості. Є певні препарати, які можна отримати взагалі безкоштовно. Інші, якщо пацієнт наполягатиме на виписці дорогих вартісних імпортних медикаментів, обійдуться лише  в третину їхньої ціни. Але всі вони переважно мають ту саму хімічну формулу, отже дія препаратів аналогічна. 

Наше завдання полягає в тому, щоб людина, яка ніколи не лікувала підвищений артеріальний тиск і яка має обмеженння у фінансових можливостях,  прийшла до лікаря, отримали рецепт і в найближчий для себе аптеці отримали ліки.
Щодо переселенців зі Сходу - їм слід зареєструватися у лікаря і всі  вони будуть так само отримувати ліки і відшкодування на медпрепарати від гіпертонії, як і корінні мешканці.   

 
 

Анатолій ЧЕРНЕЦЬ.

На фото: професор В.Нетяженко.

12-08-2014, 16:36
Автор: vikyli4ka
Рейтинг:
  
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.