Вхід
  Реєстрація
» » У китайському бурштині знайшли комах з Прибалтики

У китайському бурштині знайшли комах з Прибалтики

У китайському бурштині знайшли комах з ПрибалтикиУ китайському бурштині вчені знайшли таких же комах, як у прибалтійському.

Вчені вперше систематично вивчили бурштин з вугільних копалень Фушунь (Китай). 

Виявилося, що види комах, які проживали на територіях, які сьогодні відносяться до Східної Азії, принципово не відрізняються від тих, що були виявлені в бурштині на протилежній окраїні Євразії, в Балтійському морі. Результати дослідження представлені в журналі Current Biology.

В фушуньському бурштині вже виявлені представники 80 сімейств комах і павукоподібних, що мешкали в Східній Азії 53 мільйони років тому (еоценового періоду кайнозою- Ред.). Майже всі особини схожі на зразки, описані щодо балтійського бурштина.
 
Цей факт вразив вчених: адже на початку кайнозою Європу відділяло від Азії Тургайське море, і вважається, що воно перешкоджало міграції видів між окраїнними територіями Євразії.

Місто Фушунь вже понад століття є "вугільною столицею" північного Китаю. Місцеві жителі часто знаходять шматочки бурштину у вугільних копальнях і продають їх ювелірам. За винятком кількох знахідок в Індії, це єдине азіатське джерело бурштину. Палеонтолог Бо Ван був першим, хто побачив науковий потенціал фушуньської викопної смоли і зібрав близько 3000 фрагментів мінералу з включеннями (їх називають "інклюзи" - Ред.) комах.
 
 
 
 
 
 
 
12-08-2014, 10:49
Автор: vikyli4ka
Рейтинг:
  
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.