Вхід
  Реєстрація

Лише Божа віра, зупинить війну!

Лише Божа віра, зупинить війну!Третя всеукраїнська Патріарша Проща відбулась в селі Крилос Галицького району. На Прощу приїхали  Блаженніший Патріарх Святослав, Глава і Отець УГКЦ, численні делегації єпископів з цілої України, а також з-за кордону та представники Ватикану. Особливістю цієї Прощі стало проведення освячення о. Йосафата Мощича в сан Єпископа. Подібна подія не відбувалася на землі Галицькій ще з часів Княжої доби короля Данила Галицького. 
 
Протягом останніх трьох місяців тривала підготовка до Патріаршої Прощі. Як повідомив ректор Івано-Франківської Духовної Семінарії митрофорний протоієрей Олег КАСЬКІВ, на Прощу приїхало біля 40 тисяч прочан.
 
Захід тривав два дні. А розпочався у суботу 2 серпня з ранку, о 8 годині. З Івано-Франківська, Калуша, Рогатина та Бурштина, а також з навколишніх сіл люди пішки вирушили до Крилосу.  Прибувши на місце проведення Прощі, прочани мали змогу трішки відпочити, а вже о 18 годині товариство студентів-семінаристів під назвою "Обнова" організували творчу театралізовану Хресну Дорогу, яка проходила біля Галичевої Могили. 
 
У цей час Патріарх із владиками в Івано-Франківському архікатедральному соборі Воскресіння Христового відслужили Вечірню службу, під час якої відбувався попередній чин освячення о. Йосафата  Мощича, якій здійснюється в день перед освятою. Це так зване "Найменування". Майбутній єпископ складає "Сповідь віри", іншими словами виголошує "Вірую!", після чого о. Йосафату дається деяка одежа, яку носить Єпископ, але не всю. Решту він отримає наступного дня під час освячення.
 
А допоки в Катетдрі відбувалась служба, у Крилосі прочани зі свічками в руках відвідали "Княжу криницю", де відбулось освячення води. Після чого прочани повернулись до храму Успіння Пресвятої Богородиці, біля якого о 22 годині перед Вечірнею було урочисте винесення  для почитання Чудотворну Ікону Матері Божої, до якої прикладались паломники і відбулась Молебень до Богородиці.
 
Лише Божа віра, зупинить війну!

Наступного дня, у неділю, 3 серпня, вже з 8 години ранку правилась Утріння служба, до закінчення якої в Крилос прибув Патріарх де на нього вже очікували владики. Облачення в єпископську одіж. Це свого роду маленький екзамен, який відбувався привселюдно. Кандидата в єпископи чотири рази проводили навколо Престолу, кожного разу даючи одну з речей єпископського вбрання. Під час чого промовляли йому "Аксіус", що в перекладі з грецької означає "Гідний". Після завершення освячення закінчилась і Літургія. Патріарх виголосив промову, присвячену Миру в Україні, в якій просив аби не було війни, щоб Господь дарував на Сході країни і в цілій нашій державі мир та спокій.
 
"Не хлібом єдиним живе людина, але усяким словом яке виходить з уст Божих. Сьогодні ми стали перед Чудотворним образом Матері Божої з Крилоса, щоб благати в неї життя для наших військових, життя для наших братів і сестер на Сході України. Щоб більше не проливалася кров. Ми віримо, що спільна молитва буде вислухана і ця віра дає нам надію, яка може відвернути багато лиха і зробити багато добра. І зможе дати нам впевненість у завтрішньому дні. Господь Бог є джерелом життя, перемоги і успіху лише там де є Бог, там є добробут. Лише Господь животворить своїх людей. Він є той хто дає хліб серед пустелі, життя серед смерті, надію серед відчаю.",- виголосив Патріарх Св'ятослав.

Декілька слів про о. Йосафата Мощича.
Народився Єпископ на Львівщині, біля села Нового Роздолу. Після закінчення школи поступив на навчання до Івано-Франківської Духовної Семінарії. На останньому курсі поступив до монастиря Андрія Первозванного, де пройшов усі приписи життя священника. Згодом був направлений до Риму на вищі студії. Там він захисти ліцензіат і протягом одного року служив для українців в Італії.
Повернувшись на Україну був обраний генеральним настоятелем монастеря Андрія Первозванного. Останні два роки Отець Йосафат виконував обовязки вікарія по справах мирян Івано-Франківської архієпархії, а також був призначений відповідальним за працю з імігрантами. Виконував свої обов"язки добре, і незабаром буде висвяченим на Єпископа.
 
Існують певні критерії, по яких відбувається відбір кандидатів в Єпипскопи. Це повинен бути неодружений чоловік старше 35 років. Звичайно ж, то повинна бути щиро віруюча людина. Щороку Священний Синод, якій відбувається лише один раз на рік, підбирає священнослужителів які здатні навчати і можуть бути проводарями пастви в сані єпископа. Після визначення кандидата Священний Синод відправляє своє рішення до Ватикану. І вже саме тут, майбутній єпископ проходить остаточне і ретельне вивчення. Якщо Папа Римський прийме рішення, що кандидат повністю відповідає по всіх кретеріях то він отримує благословення і ця людина стає гідною бути висвяченою на Єпископа.
 
Ця процедура займає багато часу і може тривати по декілька років.
 
 
 
 
 
Автор: Віторія Лейбюк
 
Лише Божа віра, зупинить війну!
Лише Божа віра, зупинить війну!
Лише Божа віра, зупинить війну!
Лише Божа віра, зупинить війну!
Лише Божа віра, зупинить війну!
Лише Божа віра, зупинить війну!
4-08-2014, 15:48
Автор: vikyli4ka
Рейтинг:
  
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.