Вхід
  Реєстрація

Чи відновимо Шкірзавод?

Чи відновимо Шкірзавод?Соціальний захист населення під час революцій і проведення неоголошеної війни – справа складна і несе на собі відповідні негативні відбитки. В той же час слід дати собі звіт, що зроблено за нинішні півроку, яка ситуація склалася в області на сьогодні? Знайти відповіді на ці питання спробували під час засідання департаменту соціальної політики Івано-Франківської ОДА. 

-  Лише за перше півріччя цього року вивільнено з роботи 10200 осіб, які поповнили лави безробітних. Такого в нас не було жодного року, - наголошує Ярослава Ульванська, заступник директора департаменту саціальної політики ОДА. – А це 37 мільйонів гривень фонду оплати праці і ненадходження відрахувань у Пенсійний фонд. 

В той же час було перевірено 1526 підприємств і виявлено, що у 1013 працівників були не оформлені трудові договори, що дало внаслідок легалізації трудових відносин понад 1,5 мільйони нарахованої заробітної плати і проведення всіх необхідних нарахувань. Тобто перевірки - засіб дієвий. На загальноукраїнській колегії наша область визнана, як одна з найкращих по легалізації заробітної плати. Тепер середньомісячна заробітна плата по області становить 3146 гривень, що відповідає 6-7 місцю серед регіонів України. 

Борги по заробітній платі серед підприємств області залишаються болючою проблемою. В той же час в Богородчанському районі вдалося повністю їх ліквідувати і поступово підтягуються інші райони. 

Санаторій Черче у Рогатинському районі, де проходили оздоровлення в чудових умовах дітки з цілої області.  Тут заборгованість по заробітній платі сягнула  626 тисяч гривень. Департамент соціальної політики ОДА звернувся через сесію обласної ради листом до Міністерства соціальної політики. Наслідком стало отримання понад мільйону гривень і проблему санаторію було вирішено. 

Проблемним залишається Калуське підприємство «Надра України». Тут до сьогодні не затверджено План по геологорозвідувальній роботі, хоча враховуючи ситуацію в країні, ця галузь найбільш актуальна для держави. Донині залишається законсервованими ряд свердловин, хоча вітчизняні енергоресурси нам вкрай необхідні.

Роками не вирішується проблема Коломийського заводу «Прут», який не працює, а борги накопичуються. Тому Департамент звернувся до Фонду державного майна України з пропозицією проведення приватизації цього підприємства. Та сама ситуація з підприємствами «Спецгеологорозвідка» і «ЗахідКарпатнафтогазбуд». Вважаємо порятунок цих підприємств можна віднайти, коли буде ефективний власник.
 
Чи відновимо Шкірзавод? 

На терені Івано-Франківська проблемним є ВАТ «Пресмаш». Нарешті  Рада профспілок області разом із нашим Департаментом прийшли до рішення необхідності проведення санації. Колектив звернувся до суду про банкрутство підприємства, аби призупинити штрафні санкції, розблокуванні рахунків, оцінці майна і продаж його з торгів для погашення боргів. 

Проблемним залишається  шкіряний завод «Спілловер». Звернулися до юстиції області, аби здійснити оцінку майна з подальшою реалізацією і розрахунком з працівниками. Також звернулися до прокуратури, до керівництва заводу і Кабінету Міністрів, аби провести повну перевірку. Власник зареєстрований в Києві, тому потрібна перевірка по цілій фірмі. Адже нині це підприємства фактично втрачене, а воно раніше працювало і давало продукцію. 

По шкідливих умовах праці. В області було проведено 613 експертиз підприємств щодо умов праці. На сьогодні збережена повна база даних по всіх підприємствах з шкідливими умовами праці, яка буде зберігатися 75 років. Це дасть можливість  громадянам в разі потреби довести свою роботу в шкідливих умовах праці, отримавши необхідні підтверджуючі документи.

22 липня була затверджена головою ОДА нова Програма зайнятості до 2017 року, яка спрямована на розв’язанні проблеми безробіття. 

Отже, навіть в таких складних фінансових умовах Департамент соціальної політики докладає зусиль для вирішення проблем, які накопичувалися і не вирішувалися десятиріччями при всіх попередніх владах.           Анатолій ЧЕРНЕЦЬ.
На фото: Ярослава Ульванська; Так виглядає нині колишній шкірзавод.

8-08-2014, 15:44
Автор: vikyli4ka
Рейтинг:
  
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.