Вхід
  Реєстрація

Школа з молитвою на устах

Школа з молитвою на устахНаближається 1 вересня, навчальні заклади завершують останні приготування до початку нового навчального року, проте мова піде про особливу школу, яка в нашій області єдина. Івано-Франківська приватна загальноосвітня католицька школа святого Василія Великого, що на вулиці Сестер Василіянок,  докорінно відрізняється від тих, що ми звикли бачити. Вже з перших кроків тут малечу зустрічає образ Спасителя і це налаштовує на особливий стиль поведінки, притаманний церковним спорудам. 

Директор школи, сестра Йосифа, відкрита до спілкування розповідає про історію і навчальний процес. 

-  У літку 2002 року було зареєстровано Статут і Сесія міської ради ухвалила рішення, що такий навчальний заклад має бути на Прикарпатті. Цього часу ми довго чекали. У 90-х роках нам повернули приміщення, тож всі усвідомлювали, що наша доля пов’язана  із освітянською справою. Метою стало відродити традиції, які панували у цих стінах до 1946 року.  Правда, раніше школа була суто дівоча. 
На той час начальник Управління освіти Зеновій Береговський відвідав заклад, все роздивився і сказав, аби ми відкинули будь-які сумніви і розпочинали роботу. Школа на 90 відсотків була готова прийняти малечу, решту дрібниць - доробимо.

Того року ми прийняли наших перших 60 учнів у три класи.  2013 року у широкий світ життя відправили наших перших випускників, яких готували до такої важливої події довгих одинадцять років. Цьогоріч ми відправили у велике доросле життя 15 наших випускників, п’ятеро з них отримало по закінченні золоті медалі, а Люба Джочка, наша випускниця. Єдина в області на ЗНО отримала по 200 балів з двох предметів (українська мова і хімія, а з біології - 197). Днями розпочнеться новий цикл, прийдуть нові малюки. Цієї осені приймемо, як завжди, лише 60 діток у три класи. Шкода, що не можемо задовольнити всіх бажаючих, хоча їх було набагато більше. 

На початках нашої освітянської діяльності планувалося  обмежитися лише початковою школою. Проте, коли наші дітки скінчили четвертий клас, постало питання перед батьками, учнями і викладацьким колективом: куди їм йти далі і чи варто розлучатися із нашими вихованцями. Саме тоді, все зваживши, прийняли рішення надавати повноцінну середню освіту.   

Першочерговою нашою метою стало знайти приміщення, де б займалися учні старших класів. Почали обговорювати питання будинку, що по вулиці Шевченка, 11. Там колись була духовна семінарія тож слід було шукати шляхів, аби повернути споруду в історичне лоно Церкви. Процес цей довгий, але тепер будинок військові залишили, його передано нам, зараз завершуються ремонтні роботи і урочисте відкриття нового корпусу школи, де будуть проходити навчання старшокласники заплановано на 16 вересня. Отже, початкова школа функціонуватиме на вулиці Василіянок, а старшокласники – на вулиці Шевченка.    

-  Сестра Йосифа, ви зауважили, що раніше заклад приймав лише дівчаток. Тепер бачу в коридорах і хлопчаків.

- Так, приймаємо і хлопців. Чомусь тепер їх більше ніж дівчат

- Який розпорядок занять у школі?

-  Навчання розпочинається о 8.30 ранковою молитвою. З дев’ятої години - уроки згідно навчального плану. Учні початкової школи перебувають у стінах закладу до 18 години. Це практично більша частина дня. Школа для них – другий дім. Після обіду мають заняття у гуртках, готують уроки. Це дуже зручно для батьків і добре для навчально-виховного процесу, надає унікальні можливості для різних бесід. Тим, хто не все засвоїв предмет під час уроку вихователь допоможе у групі подовженого дня. Умови максимально наближено до домашніх. Учні старших класів не мусять залишатися після занять, проте не поспішають бігти додому, бо навчальний заклад став для них близьким.  

- Ваша школа приватна, тобто за навчання батьки повинні платити? 
 
- Оплата становить 600 гривень за місяць. Для когось це багато, особливо для тих, хто має двох чи трьох школярів. В таких випадках підходимо із розумінням, адже не будуть батьки віддавати дітей у різні навчальні заклади. Йдемо їм на зустріч у питанні оплати. Все вирішуємо індивідуально.

-   У загальноосвітніх школах міста дуже часто, навіть з першого класу, практикується платне репетиторство для тих дітей, хто не встигає засвоювати програму. Тобто ця послуга набула фінансового зацікавлення і забарвлення. Чи існує репетиторство у вас?

- Кожний викладач, розуміючи своє покликання, намагається дати дітям все необхідне.  Програма дуже складна. Якщо навіть дитина щось не зрозуміла, на перервах чи після занять викладачі завжди готові допомогти, пояснити. Додаткові заняття у нас не практикуються. 

- Які іноземні мови вивчаються?

- З п’ятого класу розпочинається вивчення англійської і другої іноземної. В нашому навчальному закладі це польська мова. Вона більш легша для засвоєння  і цього року троє наших учнів виїхали на подальше  навчання до Польщі. Часом батьки запитують про вивчення італійської мови, але всі інші мови можна вивчати факультативом. Проте наскільки дитина в змозі окрім двох мов опанувати третьою? 

- Ваша школа католицька, як долучаються до основ віри ваші вихованці?

- Одним з предметів є християнська етика. День розпочинається молитвою. Раз на тиждень учні беруть участь у Святій Літургії, раз на місяць та у святкові дні відбуваються спільні Богослужіння разом із родиною. Також беруть участь у Євхаристичних молодіжних з’їздах, Прощах, реколекціях, відзначаємо свято школи святого Василія Великого. 

- Чи мають ваші випускники преференції для вступу до вищих духовних навчальних закладів?

- Цього року ніхто з наших перших випускників цього не планував. Це звичайні речі. Нехай вони стануть гарними юристами, спеціалістами в галузі медицини чи майбутніми вчителями. Коли пролунав останній дзвінок, присутній кореспондент запитав у нашого випускника, чи планує він стати священиком. Відповідь була така: «Я бачу себе юристом. Але школа залишила в мені глибокий слід. Будучи студентом, спеціалістом, я буду ходити до церкви, молитися.»

Вважаю, що тим, хто обере для себе шлях стати студентом теологічної академії, будь-яких преференцій просто не потрібно, адже виросли в цій атмосфері духовного зростання. Вони достатньо підготовлені, щодня чули слово Боже. 

Цей вибір не простий, повинні бути глибокі переконання, свідомий вибір, покликання. Людина мусить присвятити своє життя  і стати гарним священиком, адже нині світ потребує саме таких, відданих справі людей, провідників, які своїм життям можуть довести: те про що вони говорять – правда. 
Школа з молитвою на устах
Школа з молитвою на устах


   Розмовляв Анатолій ЧЕРНЕЦЬ.

13-08-2014, 13:36
Автор: vikyli4ka
Рейтинг:
  
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.